Manufacturer No:SRN6028C-150M
Manufacturer:Bourns
Type:Power Inductors - SMD
Description:Power Inductors - SMD Ind6.0x6.0x2.6mm15uH+/-20%1.8Ashd
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Power Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Type: | Semi Shielded Power Inductor |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 6 mm x 6 mm x 2.6 mm |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 15 uH |
| Tolerance: | 20 % |
| Maximum DC Resistance: | 98 mOhms |
| Saturation Current: | 2 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 6 mm |
| Width: | 6 mm |
| Height: | 2.6 mm |
| Core Material: | Ferrite |
| Series: | SRN6028C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Product: | Power Inductors |
| Product Type: | Power Inductors - SMD |
| Self Resonant Frequency: | 25 MHz |
| other: | 1500 |
| Test Frequency: | 100 kHz |
HOT
0805CS-221XJRC
Brand:Coilcraft

HPL8012060F1R22MRD3P
Brand:TDK
DFE32CAHR47MR0L
Brand:Murata Electronics

XFL2010-683MEC
Brand:Coilcraft

0805CS-103XJRC
Brand:Coilcraft

74439369150
Brand:Wurth Elektronik

SRN6028C-470M
Brand:Bourns

XFL2010-222MEC
Brand:Coilcraft

XFL2010-473MEC
Brand:Coilcraft

SRN4012BTA-470M
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






