Manufacturer No:744052270
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Power Inductors - SMD
Description:Power Inductors - SMD WE-TPC 27 uH 0.78 A 320mOhms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Power Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 27 uH |
| Tolerance: | 20 % |
| Maximum DC Current: | 780 mA |
| Maximum DC Resistance: | 320 mOhms |
| Saturation Current: | 800 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 5.8 mm |
| Width: | 5.8 mm |
| Height: | 1.8 mm |
| Series: | WE-TPC |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Product: | Power Inductors |
| Product Type: | Power Inductors - SMD |
| Self Resonant Frequency: | 26 MHz |
| other: | 500 |
| Test Frequency: | 100 kHz |
HOT
SRN3010C-330M
Brand:Bourns

0805CS-472XJRC
Brand:Coilcraft

SRN6028C-1R5Y
Brand:Bourns

0805CS-101XGRC
Brand:Coilcraft

TMS322512ALM-R10MTAA
Brand:TDK

SPB1007-R22M
Brand:Bourns

PID120L-251M
Brand:EPCOS / TDK

74439346015
Brand:Wurth Elektronik

XFL2010-102MEC
Brand:Coilcraft

0603HC-7N5XJRW
Brand:Coilcraft
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






