Manufacturer No:784314011
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Power Inductors - SMD
Description:Power Inductors - SMD WE-HCIA 1.1 uH 14.7A 3.47mOhms AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Power Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Type: | High Power Inductor |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Inductance: | 1.1 uH |
| Tolerance: | 20 % |
| Maximum DC Current: | 14.7 A |
| Maximum DC Resistance: | 3.47 mOhms |
| Saturation Current: | 15.2 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 7 mm |
| Width: | 6.9 mm |
| Height: | 4.8 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | WE-HCIA |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Product: | High Current Inductors |
| Product Type: | Power Inductors - SMD |
| Self Resonant Frequency: | 147 MHz |
| other: | 1000 |
| Test Frequency: | 100 kHz |
HOT
74404032680
Brand:Wurth Elektronik

VLBUC12060120R12LF3
Brand:TDK

0603HP-R15XGRW
Brand:Coilcraft

74404086221
Brand:Wurth Elektronik

XFL2010-400MEC
Brand:Coilcraft

LBCNF2012KKT1R0MAD
Brand:TAIYO YUDEN

SRN4012BTA-150M
Brand:Bourns

0603HP-18NXGRW
Brand:Coilcraft

0603CS-R22XGRW
Brand:Coilcraft

74439346018
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






