Manufacturer No:ADAM-6251-B
Manufacturer:Advantech
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules MODBUS TCP MODULE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Input Modules |
| Input Voltage: | 10 V to 30 V |
| Output Voltage: | 10 V to 30 V |
| Output Current: | 100 mA |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | Screw |
| Brand: | Advantech |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Series: | ADAM-6251 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Tradename: | ADAM |
| Unit Weight: | 5 oz |
HOT
ADAM-6217-B
Brand:Advantech

WISE-4051-B
Brand:Advantech

WISE-4060LAN-B
Brand:Advantech

ADAM-5056D-AE
Brand:Advantech
XWT-OD16-1
Brand:Omron Automation and Safety

1315180000
Brand:Weidmuller

2688310
Brand:Phoenix Contact

WISE-4220-S231A
Brand:Advantech

ADAM-3014-AE
Brand:Advantech

GRT1-DA2V
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






