Manufacturer No:1087079
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules AXL P AO4 HART 1F
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Output Modules |
| Input Voltage: | 19.2 V DC to 30 V DC |
| Input Current: | 160 mA |
| Output Current: | 20 mA |
| Case Color: | Gray |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | Push-In |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
HOT
2688310
Brand:Phoenix Contact
NX-OD3256
Brand:Omron Automation and Safety

2862343
Brand:Phoenix Contact

ADAM-6051-D
Brand:Advantech
ADAM-4017+-F
Brand:Advantech
ADAM-4069-B
Brand:Advantech

1550070000
Brand:Weidmuller

2702792
Brand:Phoenix Contact

1087079
Brand:Phoenix Contact

2702783
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






