Manufacturer No:47018-4002
Manufacturer:Molex
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors SERIAL ATA DOCKING C CONN. TOP MOUNT TYPE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Serial Connectors |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 22 Position |
| Pitch: | 1.27 mm |
| Voltage Rating: | 15 V |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Series: | 47018 |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 35 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Molex |
| Color: | Black |
| Current Rating: | 1.5 A |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Housing Material: | Thermoplastic |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 350 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Type: | SATA |
| Part # Aliases: | 0470184002 |
| Unit Weight: | 0.069807 oz |
HOT
UE36-B26200-06A3A
Brand:Amphenol Commercial Products

E81M0-002-01-LT
Brand:Pulse Electronics

87713-1006
Brand:Molex
203371-1253
Brand:Molex

U77A41102001
Brand:Amphenol Commercial Products

2342886-3
Brand:TE Connectivity

2369833-3
Brand:TE Connectivity

2356208-1
Brand:TE Connectivity

172473-5002
Brand:Molex

75783-0140
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






