Manufacturer No:74441-0010
Manufacturer:Molex
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors 20 Ckt Receptacle 30u" Au Plating
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SFP+ Connectors |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 20 Position |
| Pitch: | 0.8 mm |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Series: | 74441 |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Molex |
| Color: | Black |
| Current Rating: | 500 mA |
| Features: | Host connector used with Z-axis |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 480 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Type: | SFP |
| Part # Aliases: | 0744410010 |
| Unit Weight: | 0.024692 oz |
HOT
UE62A10123100T
Brand:Amphenol Commercial Products

GRT1-PRT(NL)
Brand:Omron Automation and Safety

2201864-2
Brand:TE Connectivity

109257016001003
Brand:KYOCERA AVX

78728-0002
Brand:Molex

U10F274320T
Brand:Amphenol Commercial Products

10112632-101LF
Brand:Amphenol Commercial Products

1888631-2
Brand:TE Connectivity

U90-T161-1D0A
Brand:Amphenol Commercial Products

100113-0220
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






