Manufacturer No:PSAS4M2130081TR
Manufacturer:Amphenol
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors 68 Pin RA Surface Mount Header
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Headers |
| Gender: | Male |
| Number of Positions: | 68 Position |
| Pitch: | 0.8 mm 1.27 mm |
| Voltage Rating: | 500 VAC |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | Mounting Peg |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Series: | SAS/PCIe 4.0 |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Contact Material: | Brass |
| Current Rating: | 1.5 A |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Insulation Resistance: | 1 GOhms |
| Product Type: | I/O Connectors |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Unit Weight: | 0.128385 oz |
HOT
PSAS5F3130031TR
Brand:Amphenol FCI

FS1Z3820Z640
Brand:Amphenol Commercial Products

ARF6-08-S-D-A-K-TR
Brand:Samtec

PSAS4M3130061TR
Brand:Amphenol FCI
U92M411100170
Brand:Amphenol Commercial Products

E81M0-002-01-LT
Brand:Pulse Electronics

UE863G162010361
Brand:Amphenol Commercial Products

1551920-1
Brand:TE Connectivity

U92-L211-1001-70
Brand:Amphenol Commercial Products

100113-0220
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






