Manufacturer No:DX10A-28S(50)
Manufacturer:Hirose Electric
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors 28P F R/A RECEPTACLE THRU HOLE GLD SCR L
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Hirose Electric |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SCSI Connectors |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 28 Position |
| Pitch: | 1.27 mm |
| Voltage Rating: | 125 VAC |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Series: | DX |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tray |
| Accessory Type: | - |
| Brand: | Hirose Connector |
| Cable Diameter: | - |
| Color: | Black |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Current Rating: | 500 mA |
| Data Rate: | - |
| Features: | - |
| Flammability Rating: | UL94V-0 |
| Housing Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Insulation Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Insulation Resistance: | 250 MOhms |
| Number of Channels: | - |
| Operating Temperature Range: | - 55 C to + 85 C |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Type: | Receptacles |
| Part # Aliases: | 230-0048-5-50 |
| Unit Weight: | 0.487133 oz |
HOTPSAS5F3130101TR
Brand:Amphenol FCI

172473-5004
Brand:Molex

2359845-1
Brand:TE Connectivity

PSAS4M2130081TR
Brand:Amphenol FCI

1551920-2
Brand:TE Connectivity
74754-7103
Brand:Molex

10142500-001C-TRLF
Brand:Amphenol FCI

1761987-9
Brand:TE Connectivity

203370-1347
Brand:Molex

UE36-B26200-06A3A
Brand:Amphenol Commercial Products
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






