Manufacturer No:SAL1-130-01-S-S-A-TR
Manufacturer:Samtec
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors 1.00 mm SATALink Compatible High-Speed Micro Plane Socket
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Samtec |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Serial Connectors |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 30 Position |
| Pitch: | 1 mm |
| Voltage Rating: | - |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Series: | SAL1 |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Samtec |
| Contact Material: | Beryllium Copper |
| Current Rating: | 2.9 A |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 400 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Tradename: | SATALink |
| Unit Weight: | 0.057527 oz |
HOT
PSAS5F2130051TR
Brand:Amphenol FCI

UE36-B16200-06A4A
Brand:Amphenol Commercial Products

2342886-3
Brand:TE Connectivity

172473-5002
Brand:Molex

2384218-3
Brand:TE Connectivity

55100-0680
Brand:Molex

UE36A10102000T
Brand:Amphenol Commercial Products

1489951-1
Brand:TE Connectivity

2085945-7
Brand:TE Connectivity / AMP

UE76A203000T
Brand:Amphenol Commercial Products
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






