Manufacturer No:9976 0091000
Manufacturer:Belden Wire & Cable
Type:Hook-up Wire
Description:Hook-up Wire 26AWG 1C PVC 1000ft SPOOL WHITE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Belden Wire & Cable |
| Product Category: | Hook-up Wire |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Hook-up Wire |
| Wire Gauge - AWG: | 26 AWG |
| Jacket Color: | White |
| Cable Length: | 1000 ft |
| Stranding: | Solid |
| Insulation Material: | Polyvinyl Chloride Semi-Rigid (S-R PVC) |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Type: | UL AWM Style 1061 |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Maximum Temperature: | + 80 C |
| Series: | 9976 |
| Brand: | Belden Wire & Cable |
| Outside Diameter: | 0.91 mm |
| other: | 2 |
| Unit Weight: | 1.250 lbs |
HOT
2628 GR001
Brand:Alpha Wire

2624 RD005
Brand:Alpha Wire

83009 0021000
Brand:Belden Wire & Cable

9908 002100
Brand:Belden Wire & Cable

5853 WH001
Brand:Alpha Wire

2628 BR001
Brand:Alpha Wire

EL5810-000
Brand:TE Connectivity / Raychem

2620 WH005
Brand:Alpha Wire

9981 0081000
Brand:Belden Wire & Cable

55A0111-16-2
Brand:TE Connectivity / Raychem
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






