Manufacturer No:2842/1 WH005
Manufacturer:Alpha Wire
Type:Hook-up Wire
Description:Hook-up Wire 28AWG SOLID PTFE 100ft SPOOL WHT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Alpha Wire |
| Product Category: | Hook-up Wire |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Hook-up Wire |
| Wire Gauge - AWG: | 28 AWG |
| Jacket Color: | White |
| Cable Length: | 100 ft |
| Stranding: | Solid |
| Insulation Material: | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Type: | MIL-DTL-16878/6 (Type ET) |
| Conductor Material: | Silver Plated Copper |
| Maximum Temperature: | + 200 C |
| Series: | 2842/1 |
| Brand: | Alpha Wire |
| Outside Diameter: | 0.64 mm |
| other: | 1 |
| Unit Weight: | 1 lb |
HOT22759/33-20-0
Brand:TE Connectivity / Raychem

55PC0211-16-9
Brand:TE Connectivity / Raychem

9981 0081000
Brand:Belden Wire & Cable

FLHTC0311-26-0
Brand:TE Connectivity / AMP

55PC0111-26-9
Brand:TE Connectivity / Raychem

6710 RD001
Brand:Alpha Wire

5853/19 SL001
Brand:Alpha Wire

5853 WH001
Brand:Alpha Wire

55A0111-14-5
Brand:TE Connectivity / Raychem

2618 YL005
Brand:Alpha Wire
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






