Manufacturer No:784133 BK005
Manufacturer:Alpha Wire
Type:Hook-up Wire
Description:Hook-up Wire 784133 BLACK 100 FT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Alpha Wire |
| Product Category: | Hook-up Wire |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Hook-up Wire |
| Wire Gauge - AWG: | 4 AWG |
| Jacket Color: | Black |
| Cable Length: | 100 ft |
| Stranding: | 133 x 25 |
| Insulation Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Type: | UL AWM Style 1283 and 1232 |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Maximum Temperature: | + 105 C |
| Brand: | Alpha Wire |
| Outside Diameter: | 10.03 mm |
| other: | 1 |
| Unit Weight: | 21.101 lbs |
HOT
6715 RD001
Brand:Alpha Wire

6711 BL001
Brand:Alpha Wire

83002 006100
Brand:Belden Wire & Cable

8899 009100
Brand:Belden Wire & Cable

2618 BK001
Brand:Alpha Wire

5858 BR005
Brand:Alpha Wire

2624 RD005
Brand:Alpha Wire

9908 002100
Brand:Belden Wire & Cable

2622 WH005
Brand:Alpha Wire
M22759/43-20-9
Brand:TE Connectivity / Raychem
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






