Manufacturer No:6718 GY005
Manufacturer:Alpha Wire
Type:Hook-up Wire
Description:Hook-up Wire 12AWG 65/30 MPPE 100ft SPOOL GR/YLW
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Alpha Wire |
| Product Category: | Hook-up Wire |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Hook-up Wire |
| Wire Gauge - AWG: | 12 AWG |
| Jacket Color: | Green/Yellow |
| Cable Length: | 100 ft |
| Stranding: | 65 x 30 |
| Insulation Material: | Modified Polyphenylene Ether (mPPE) |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Type: | UL AWM Style 11028 |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Maximum Temperature: | + 105 C |
| Series: | 6718 |
| Packaging: | Spool |
| Brand: | Alpha Wire |
| Outside Diameter: | 2.97 mm |
| other: | 1 |
| Tradename: | EcoWire |
| Unit Weight: | 3 lbs |
HOT
55A0111-16-2
Brand:TE Connectivity / Raychem

2618 YL005
Brand:Alpha Wire

2620 WH005
Brand:Alpha Wire

788133 WH005
Brand:Alpha Wire

6712 BK001
Brand:Alpha Wire

5853/19 SL001
Brand:Alpha Wire

55PC0211-16-9
Brand:TE Connectivity / Raychem

9921 0091000
Brand:Belden Wire & Cable

55PC0211-18-9
Brand:TE Connectivity / Raychem

9908 002100
Brand:Belden Wire & Cable
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






