Manufacturer No:C39461-000
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Hook-up Wire
Description:Hook-up Wire 55LF0114-26-6 Price PER FOOT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Hook-up Wire |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Hook-up Wire |
| Wire Gauge - AWG: | 26 AWG |
| Jacket Color: | Blue |
| Cable Length: | 1 ft |
| Stranding: | 19 x 38 |
| Insulation Material: | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE) |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Type: | Spec 55 |
| Conductor Material: | Silver Plated Copper |
| Maximum Temperature: | + 200 C |
| Brand: | TE Connectivity / Raychem |
| Outside Diameter: | 0.032 in |
| other: | 1 |
| Unit Weight: | 0.073476 oz |
HOT
400R0111-16-0
Brand:TE Connectivity / Raychem

83030 0101000
Brand:Belden Wire & Cable

1636 BK005
Brand:Alpha Wire

2624 BL001
Brand:Alpha Wire

2620 WH005
Brand:Alpha Wire

55A0111-14-5
Brand:TE Connectivity / Raychem

2842/1 WH005
Brand:Alpha Wire

5858 BR005
Brand:Alpha Wire

2620 RD005
Brand:Alpha Wire

5858 RD005
Brand:Alpha Wire
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






