Manufacturer No:3075 BK001
Manufacturer:Alpha Wire
Type:Hook-up Wire
Description:Hook-up Wire 18AWG 16/30 PVC 1000ft SPOOL BLACK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Alpha Wire |
| Product Category: | Hook-up Wire |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Hook-up Wire |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Jacket Color: | Black |
| Cable Length: | 1000 ft |
| Stranding: | 16 x 30 |
| Insulation Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Type: | Multiple UL AWM Styles |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Maximum Temperature: | + 105 C |
| Series: | 3075 |
| Brand: | Alpha Wire |
| Features: | Biological Compatibility |
| Outside Diameter: | 2.84 mm |
| other: | 1 |
| Unit Weight: | 10.095 lbs |
HOT
PV1430 BK005
Brand:Alpha Wire

2616 BK005
Brand:Alpha Wire

2624 BK005
Brand:Alpha Wire

9981 0081000
Brand:Belden Wire & Cable

2620 BK005
Brand:Alpha Wire

2630 RD001
Brand:Alpha Wire

5853/19 SL001
Brand:Alpha Wire

2842/19 RD005
Brand:Alpha Wire

5853 WH001
Brand:Alpha Wire
22759/33-20-0
Brand:TE Connectivity / Raychem
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






