Manufacturer No:B88069X8350B502
Manufacturer:TDK
Type:GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Description:Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors T83-A90XF4
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS: | Details |
| Series: | T83 |
| Peak Pulse Current: | 20 kA |
| DC Sparkover: | 90 V |
| Number of Electrodes: | 3 Electrode |
| Termination Style: | Radial |
| Failsafe Protection Y/N: | Failsafe Protected |
| Diameter: | 7.2 mm |
| Length: | 10 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 90 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Insulation Resistance: | 10 GOhms |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters |
| other: | 500 |
| Subcategory: | GDTs - Gas Discharge Tubes |
| Technology: | Gas Discharge Tubes |
| Type: | 3 Electrode Surge Arrester |
| Unit Weight: | 0.077603 oz |
HOT
2051-42-SM-RPLF
Brand:Bourns

B88069X0810S102
Brand:EPCOS / TDK

B88069X4300B152
Brand:EPCOS / TDK

B88069X6693T802
Brand:EPCOS / TDK

SL1003A090C
Brand:Littelfuse

SA2-5500-CLT-STD
Brand:Bourns

2031-23T-SMLF
Brand:Bourns

B88069X1520T352
Brand:EPCOS / TDK

2031-15T-SM-RPLF
Brand:Bourns

CG590MS
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






