Manufacturer No:2049-60-BT1LF
Manufacturer:Bourns
Type:GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Description:Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors 600volts AXIAL GDT 15kA 8X6mm DIA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 2049 |
| Peak Pulse Current: | 15 kA |
| DC Sparkover: | 600 V |
| Number of Electrodes: | 2 Electrode |
| Termination Style: | Axial |
| Failsafe Protection Y/N: | Failsafe Not Protected |
| Diameter: | 8 mm |
| Length: | 6 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Bourns |
| Insulation Resistance: | 10 GOhms |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | GDTs - Gas Discharge Tubes |
| Technology: | Gas Discharge Tubes |
| Type: | 2 Electrode Medium Duty GDT |
| Unit Weight: | 0.056932 oz |
HOT
SL1411A230A
Brand:Littelfuse

GDT35-25-S1-RP
Brand:Bourns

SL1011A600A
Brand:Littelfuse

CG31.0
Brand:Littelfuse
B88069X9851T702
Brand:EPCOS / TDK

B88069X5470C253
Brand:EPCOS / TDK
B88069X9791T902
Brand:EPCOS / TDK

B88069X1500S102
Brand:EPCOS / TDK

GTCA35-750M-R05
Brand:Littelfuse

SL1003A090C
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






