Manufacturer No:GTCS36-900M-R10-2
Manufacturer:Littelfuse
Type:GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Description:Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors 6MM 90V 3POLE SMT GDT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS: | Details |
| Series: | GTCx3-R |
| Peak Pulse Current: | 10 kA |
| DC Sparkover: | 90 V |
| Number of Electrodes: | 3 Electrode |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Failsafe Protection Y/N: | Failsafe Not Protected |
| Diameter: | 6 mm |
| Length: | 8.2 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 90 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Insulation Resistance: | 10 GOhms |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters |
| other: | 750 |
| Subcategory: | GDTs - Gas Discharge Tubes |
| Technology: | Gas Discharge Tubes |
| Type: | 3 Electrode Gas Discharge Tube |
| Part # Aliases: | RF1867-000 |
| Unit Weight: | 0.079665 oz |
HOT
2049-60-BT1LF
Brand:Bourns

AC240LTR
Brand:Littelfuse

SG230
Brand:Littelfuse

CG90MS
Brand:Littelfuse

B88069X6311T253
Brand:EPCOS / TDK

GDT35-40-S1-RP
Brand:Bourns

GTCS25-750M-R02-2
Brand:Littelfuse

SL1002A075SM
Brand:Littelfuse

CG2230L
Brand:Littelfuse

B88069X6071T253
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






