Manufacturer No:SL1003A090C
Manufacturer:Littelfuse
Type:GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Description:Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors 70-120V 5A MiniBeta 3 Term
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS: | Details |
| Series: | SL1003A |
| Peak Pulse Current: | 2 kA |
| DC Sparkover: | 90 V |
| Number of Electrodes: | 3 Electrode |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Failsafe Protection Y/N: | Failsafe Not Protected |
| Diameter: | 6 mm |
| Length: | 8.1 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 90 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Insulation Resistance: | 10 GOhms |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | GDTs - Gas Discharge Tubes |
| Technology: | Gas Discharge Tubes |
| Type: | 3 Electrode Gas Discharge Tube |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOT
GTCA28-601M-R10
Brand:Littelfuse

SA2-7200-DBB-STD
Brand:Bourns

SG230
Brand:Littelfuse

GDT25-15-S1-RP
Brand:Bourns

GTCS35-231M-R05-2
Brand:Littelfuse

GTCS35-601M-R05-2
Brand:Littelfuse

B88069X2190T502
Brand:EPCOS / TDK

2051-23-SM-RPLF
Brand:Bourns

CG32.7L
Brand:Littelfuse

GDT35-35-S1-RP
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






