Manufacturer No:B88069X3820S102
Manufacturer:TDK
Type:GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Description:Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors A71-H10X
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS: | Details |
| Series: | A71 |
| Peak Pulse Current: | 15 kA |
| DC Sparkover: | 1 kV |
| Number of Electrodes: | 2 Electrode |
| Termination Style: | Axial |
| Failsafe Protection Y/N: | Failsafe Not Protected |
| Diameter: | 8 mm |
| Length: | 7.9 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Ammo Pack |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Insulation Resistance: | 10 GOhms |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters |
| other: | 100 |
| Subcategory: | GDTs - Gas Discharge Tubes |
| Technology: | Gas Discharge Tubes |
| Type: | 2 Electrode Surge Arrester |
| Unit Weight: | 0.088185 oz |
HOTDK-GDT35-01
Brand:Bourns

SL1002A075SM
Brand:Littelfuse

GTCA28-122M-R03
Brand:Littelfuse
CG7350MS
Brand:Littelfuse
GDT28H-110-BRP
Brand:Bourns

GTCA28-601M-R10
Brand:Littelfuse

CG31.0
Brand:Littelfuse

2093-300-SM-RPLF
Brand:Bourns

SG90
Brand:Littelfuse

GDT35-20-S1-RP
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






