Manufacturer No:3425L200/60MR
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC 3425L Series PPTC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | 3425L |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 2 A |
| Maximum Voltage: | 60 V |
| Trip Current: | 4 A |
| Current Rating - Max: | 20 A |
| Resistance: | 200 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 1.8 mm |
| Length: | 9 mm |
| Pd - Power Dissipation: | 2.5 W |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Type: | Surface Mount PPTC |
| Width: | 6.7 mm |
HOT
3425L260/60UR
Brand:Littelfuse
0AMA-0125-TD
Brand:Bel Fuse

0ACJ-1250-TE
Brand:Bel Fuse

PSX1XLDB0630X
Brand:Littelfuse

AMXL-250
Brand:Bussmann / Eaton
BK-AHC-18-R
Brand:Bussmann / Eaton
0AMA-0080-TD
Brand:Bel Fuse

1210L010/90WR
Brand:Littelfuse

1206L600SLWR
Brand:Littelfuse

AMH-400
Brand:Bussmann / Eaton
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






