Manufacturer No:0683G9200-01
Manufacturer:Bel
Type:SMD Fuses
Description:Surface Mount Fuses 4818 fuse slow blow 20A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bel |
| Product Category: | Surface Mount Fuses |
| RoHS: | Details |
| Series: | 0683G |
| Product: | Surface Mount Ceramic Fuses |
| Fuse Type: | Time Delay / Slow Blow |
| Current Rating: | 20 A |
| Voltage Rating AC: | 350 VAC |
| Voltage Rating DC: | 125 VDC |
| Interrupt Rating: | 2 kA |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Resistance: | 250 uOhms |
| Brand: | Bel Fuse |
| Height: | 4.65 mm |
| Length: | 12.1 mm |
| Product Type: | SMD Fuses |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Fuses |
| Width: | 5.6 mm |
HOT
040801.5WR
Brand:Littelfuse

3-133-743
Brand:Schurter

3-140-171
Brand:Schurter

0683G2500-01
Brand:Bel Fuse

BK-AHCFA-V-18-R
Brand:Bussmann / Eaton

0683G9200-01
Brand:Bel Fuse

EAC10-40
Brand:Bussmann / Eaton

BK-AHC-V2-25-R
Brand:Bussmann / Eaton

AHCA-18-PCBHT
Brand:Bussmann / Eaton

EAC10-40-T
Brand:Bussmann / Eaton
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






