Manufacturer No:BK-AHC5-V-30-R
Manufacturer:Eaton
Type:
Description:Cartridge Fuses AHC H.V. 3AB fuse 30A 100 pack
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Eaton |
| Product Category: | Cartridge Fuses |
| RoHS: | Details |
| Series: | AHC5 |
| Product: | Ceramic Fuses |
| Current Rating: | 30 A |
| Fuse Type: | Fast Blow |
| Voltage Rating AC: | 500 VAC |
| Interrupt Rating: | 20 kA |
| Mounting Style: | Board Mount |
| Termination Style: | Axial |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Bulk |
| Resistance: | 3.3 mOhms |
| Body Style: | Cylindrical Leaded |
| Brand: | Bussmann / Eaton |
| Diameter: | 6.35 mm |
| Length: | 32.82 mm |
| other: | 300 |
| Subcategory: | Fuses |
HOT
040802.5WR
Brand:Littelfuse

AMX-100
Brand:Bussmann / Eaton

EAC10-40
Brand:Bussmann / Eaton

3-140-171
Brand:Schurter

AHCFA-25-PCBHT
Brand:Bussmann / Eaton

AHCA-15-PCB
Brand:Bussmann / Eaton

AHC5A-30-PCBR
Brand:Bussmann / Eaton

0422.750MRA
Brand:Littelfuse

AMH-400
Brand:Bussmann / Eaton
BK-AHC-V2-30-R
Brand:Bussmann / Eaton
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






