Manufacturer No:KC2520Z33.3330C1KX00
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Standard Oscillators
Description:Standard Clock Oscillators 2.5x2.0x0.8mm size Cmos 33.333MHz +/-20ppma.-40 to +85C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Standard Clock Oscillators |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Standard Oscillators |
| Package / Case: | 2520 |
| Frequency: | 33.333 MHz |
| Frequency Stability: | 20 PPM |
| Load Capacitance: | 15 pF |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Output Format: | CMOS |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 2.5 mm |
| Width: | 2 mm |
| Height: | 0.8 mm |
| Series: | Clock Z |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Current Rating: | 8 mA |
| Duty Cycle - Max: | 55 % |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V 2.5 V 3.3 V |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Oscillators |
HOT
CX2016SA16000D0FPLG1
Brand:KYOCERA AVX

ECS-240-8-33B-CWN-TR
Brand:ECS

KC3225Z26.0000C1GX00
Brand:KYOCERA AVX

ECS-327MV-DM-TR
Brand:ECS

ECS-2520MV-480-CM-TR
Brand:ECS

ECS-2520MVLC-122.8-CN-TR
Brand:ECS

CX2016SA25000D0FPLG1
Brand:KYOCERA AVX
ECS-320-8-33B2-CKM-TR3
Brand:ECS

ECS-2520MV-080-CM-TR
Brand:ECS

ECS-400-20-20A-F-TR
Brand:ECS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






