Manufacturer No:ASCODV-24.000MHz-LR-T3
Manufacturer:ABRACON
Type:Standard Oscillators
Description:Standard Clock Oscillators CONTINUOUS VOLTAGE SMD CRYSTAL OSCILLATOR 24 MHz 0.063" L x 0.047" W (1.6mm x 1.2mm)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ABRACON |
| Product Category: | Standard Clock Oscillators |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Standard Oscillators |
| Package / Case: | 1.6 mm x 1.2 mm |
| Frequency: | 24 MHz |
| Frequency Stability: | 25 PPM |
| Load Capacitance: | 15 pF |
| Supply Voltage - Min: | 1.6 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Output Format: | CMOS |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 1.6 mm |
| Width: | 1.2 mm |
| Height: | 0.8 mm |
| Series: | ASCODV |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | ABRACON |
| Current Rating: | 4 mA |
| Duty Cycle - Max: | 55 % |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V 2.5 V 3.3 V |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Oscillators |
HOT
ECS-120-18-5PX-GM-TR
Brand:ECS

ECS-540-8-36B-CTN-TR
Brand:ECS

ECS-600-8-37B-CTN-TR
Brand:ECS

ECS-200-10-37QZ-AES-TR
Brand:ECS

ECS-400-20-20A-F-TR
Brand:ECS

ECS-260-6-37B2-CKY-TR
Brand:ECS

ECS-327ATQMV-BP-TR
Brand:ECS

ECS-80-18-5PX-GM-TR
Brand:ECS

ECS-2520MV-500-CM-TR
Brand:ECS
MC3225K32K7680C13ASH
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






