Manufacturer No:FSR06BE
Manufacturer:Ohmite
Type:Force Sensors & Load Cells
Description:Force Sensors & Load Cells 14.7mm Round Solder Tab
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Ohmite |
| Product Category: | Force Sensors & Load Cells |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Force Sensor |
| Operating Force: | 15 g |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Brand: | Ohmite |
| Diameter: | 18 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Force Sensors & Load Cells |
| Series: | FSR |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.005644 oz |
HOT
FX29K0-040B-0050-L
Brand:Measurement Specialties

FSS1500NST
Brand:Honeywell

FC2231-0000-0010-L
Brand:Measurement Specialties

A301-100
Brand:Tekscan

SEN-09674
Brand:SparkFun
1395238-1
Brand:TE Connectivity
MF02A-N-221-A01
Brand:Alpha (Taiwan)

A301-25
Brand:Tekscan

FC2211-0000-0025-L
Brand:Measurement Specialties

FSR06CE
Brand:Ohmite
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






