Manufacturer No:FSR04CE
Manufacturer:Ohmite
Type:Force Sensors & Load Cells
Description:Force Sensors & Load Cells 5.6mm Round Connector Housing
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Ohmite |
| Product Category: | Force Sensors & Load Cells |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Force Sensor |
| Operating Force: | 20 g |
| Mounting Style: | Connector |
| Brand: | Ohmite |
| Diameter: | 7.62 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Force Sensors & Load Cells |
| Series: | FSR |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.008818 oz |
HOT
ESS102
Brand:Tekscan

MF01A-N-221-A04
Brand:Alpha (Taiwan)

A502
Brand:Tekscan
FSR01DE
Brand:Ohmite

FSS020WNGR
Brand:Honeywell

HSFPAR003A
Brand:Alps Alpine

FX293X-040B-0025-L
Brand:Measurement Specialties

FC2331-0000-0500-L
Brand:Measurement Specialties

FSG15N1A
Brand:Honeywell
TBFLPNS001BGUCV
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






