Manufacturer No:FSR07BE
Manufacturer:Ohmite
Type:Force Sensors & Load Cells
Description:Force Sensors & Load Cells 14.7mm Round Solder Tab
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Ohmite |
| Product Category: | Force Sensors & Load Cells |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Force Sensor |
| Operating Force: | 15 g |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Brand: | Ohmite |
| Diameter: | 18 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Force Sensors & Load Cells |
| Series: | FSR |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.007408 oz |
HOTFN3030-A1-100N
Brand:Measurement Specialties

FX29K0-100A-0100-L
Brand:Measurement Specialties
FSR03DE
Brand:Ohmite

FSR05BE
Brand:Ohmite

ELAF-50N-T30001
Brand:Measurement Specialties
TBFLPNS001BGUCV
Brand:Honeywell

FS2050-0000-1500-G
Brand:Measurement Specialties

FX293X-100A-0050-L
Brand:Measurement Specialties

FC2231-0000-0025-L
Brand:Measurement Specialties

FX293X-100A-0010-L
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






