Manufacturer No:D6F-P0010AM2
Manufacturer:Omron
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors MEMS Flow Sensor Manifold Mount
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | MEMS Air Flow Sensor |
| For Use With: | Air |
| Range: | 0 L/min to 1 L/min |
| Accuracy: | 2 % |
| Output Voltage: | 4 V |
| Operating Supply Voltage: | 4.75 V to 9.45 v |
| Housing Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Brand: | Omron Electronics |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | D6F |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | D6FP0010AM2 |
| Unit Weight: | 0.282192 oz |
HOT
D6F-01N2-000
Brand:Omron Electronics

HAFBLF0200CAAX3
Brand:Honeywell

SFM3013-300-CLM
Brand:Sensirion

LPG10-1000
Brand:Sensirion

HAFUHM0020L4AXT
Brand:Honeywell

AWM2300V
Brand:Honeywell

AWM43600V-2
Brand:Honeywell

SFM3400-33-D
Brand:Sensirion
SFM4300-20-O
Brand:Sensirion

SFM3003-300-CL
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






