Manufacturer No:SFM3000-200C
Manufacturer:Sensirion
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Sensor device
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Low Pressure Drop Digital Flow Meter |
| For Use With: | Air Oxygen Non-Aggressive Gases |
| Range: | 200 slm |
| Accuracy: | 1.5 % |
| Operation Mode: | Bidirectional |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Port Size: | 18.45 mm |
| Housing Material: | Plastic |
| Brand: | Sensirion |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | SFM3000 |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | 1-100932-02 |
| Unit Weight: | 1 lb |
HOT
SFC5500-10slm
Brand:Sensirion

FS7.A.1L.195
Brand:Innovative Sensor Technology
SFM4300-20-P
Brand:Sensirion

HAFUHT0300L4AXT
Brand:Honeywell

AWM92200V
Brand:Honeywell

SFM3200-250
Brand:Sensirion

AWM2300V
Brand:Honeywell

D6F-02L2-000
Brand:Omron Electronics

SFM3013-300-CL
Brand:Sensirion

D6F-CABLE1
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






