Manufacturer No:AWM730B5
Manufacturer:Honeywell
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors 200 LPM Airflw Snsor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | MEMS Air Flow Sensor |
| For Use With: | Air |
| Range: | 300 L/min |
| Accuracy: | 2 % |
| Operating Supply Voltage: | 9 V to 15 V |
| Port Size: | 22 mm |
| Housing Material: | - |
| Brand: | Honeywell |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | + 5 C |
| Packaging: | Tube |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | AWM700 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 1.153459 oz |
HOT
D6F-P0010A1
Brand:Omron Electronics
SFM4300-20-P
Brand:Sensirion

G-MAFCO-005
Brand:Measurement Specialties

FS2T.0.1E.025
Brand:Innovative Sensor Technology

TDC-GP21 3K
Brand:ScioSense

SLI-2000 Liquid Flow Meter
Brand:Sensirion

SFM3013-300-CLM
Brand:Sensirion

D6F-02L2-000
Brand:Omron Electronics

SFM3200-AW
Brand:Sensirion

HAFUHM0200L4AXT
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






