Manufacturer No:D6F-P0001A1
Manufacturer:Omron
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors MEMS Flow Flange Mt 0-0.1 LPM PCB Term
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | MEMS Air Flow Sensor |
| For Use With: | Air |
| Range: | 0 L/min to 0.1 L/min |
| Accuracy: | 2 % |
| Output Voltage: | 4 V |
| Operating Supply Voltage: | 4.75 V to 9.45 v |
| Housing Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Brand: | Omron Electronics |
| Maximum Operating Temperature: | + 75 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 33 C |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | D6F |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | D6FP0001A1 |
| Unit Weight: | 0.282192 oz |
HOT
SFM3020
Brand:Sensirion

SFM3000-200
Brand:Sensirion

SFM4100-N2O Legris
Brand:Sensirion

SFM3400-AW
Brand:Sensirion

SFM3003-300-CL
Brand:Sensirion

HAFBLF0200CAAX3
Brand:Honeywell

SFS01
Brand:Innovative Sensor Technology

D6F-20A6-000
Brand:Omron Electronics

D6F-CABLE2
Brand:Omron Electronics

SEN0360
Brand:DFRobot
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






