Manufacturer No:AWM43300V
Manufacturer:Honeywell
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors MASS AIRFLOW (1.0 SLPM);Manifold
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Mass Air Flow Sensor |
| For Use With: | Dry Gas |
| Range: | 1 L/min |
| Accuracy: | 0.5 % |
| Output Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Voltage: | 8 V to 15 V |
| Port Size: | 4.826 mm |
| Housing Material: | Silicon |
| Brand: | Honeywell |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | AWM40000 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 1 oz |
HOT
SFC5500-2slm
Brand:Sensirion

SFC5500-200slm
Brand:Sensirion

SLI-1000 Liquid Flow Meter
Brand:Sensirion

SFM3300-D
Brand:Sensirion

D6F-05N2-000
Brand:Omron Electronics
SFM4300-20-P
Brand:Sensirion

SLI-2000 Liquid Flow Meter
Brand:Sensirion

SFC6000D-50SLM
Brand:Sensirion

HAFBLF0200CAAX3
Brand:Honeywell

LPG10-1000
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






