Manufacturer No:SFM3003-300-CL
Manufacturer:Sensirion
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Digital (Mass) Flow Meter with range of -30slm to +300slm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Digital Mass Flow Meter |
| Sensor Type: | Flow Meter |
| For Use With: | Air Oxygen |
| Range: | - 30 slm to 300 slm |
| Accuracy: | 2.5 % |
| Operation Mode: | Bidirectional |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Port Size: | 19.8 mm |
| Housing Material: | Polyphenylene Ether (PPE) |
| Brand: | Sensirion |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Output Type: | Digital |
| Packaging: | Tray |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | SFM3003 |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Part # Aliases: | 3.000.386 |
HOT
FS7.A.1L.195
Brand:Innovative Sensor Technology

AWM43600V-2
Brand:Honeywell

SFM5500-0.5slm
Brand:Sensirion

HAFUHT0200L4AXT
Brand:Honeywell

SFC6000D-50SLM
Brand:Sensirion

AWM3100V
Brand:Honeywell
SFM4300-20-B
Brand:Sensirion

FS2012-1100-NG
Brand:Renesas Electronics

D6F-10A5-000
Brand:Omron Electronics

HAFBLF0200C4AX5
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






