Manufacturer No:SFM5500-0.5slm
Manufacturer:Sensirion
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Digital Multigas Mass Flow Meter with exchangeable connectors (6 mm Legris included). Measurement range: 0.5 slm - 0.0005 slm.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Mass Flow Meter |
| Sensor Type: | Flow Meter |
| For Use With: | Gases |
| Range: | 0.5 slm |
| Accuracy: | 0.8 % |
| Operation Mode: | Bidirectional |
| Operating Supply Voltage: | 15 V to 26.4 V |
| Housing Material: | Aluminum |
| Brand: | Sensirion |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Output Type: | Digital |
| Packaging: | Tray |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | SFM5x |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 26.4 V |
| Supply Voltage - Min: | 14 V |
| Part # Aliases: | 3.000.741 |
HOT
LG16-0430D 80 ul/min
Brand:Sensirion

AWM43300V
Brand:Honeywell
TDC-GP30YA-F01 1K
Brand:ScioSense

SFM3013-300-CLM
Brand:Sensirion
AWM730B5
Brand:Honeywell

FS1025-2001-DL
Brand:Renesas Electronics

HAFUHT0300L4AXT
Brand:Honeywell

SFC5500-2slm
Brand:Sensirion

HAFBLF0200CAAX5
Brand:Honeywell

AWM5102VN
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






