Manufacturer No:HAFUHT0020L4AXT
Manufacturer:Honeywell
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors 20 LPM DO I2C FG3/8 ThrdPneumAdapt
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Mass Air Flow Sensor |
| For Use With: | Air |
| Range: | 20 SLPM |
| Accuracy: | 3.5 % |
| Operation Mode: | Unidirectional |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 10 V |
| Port Size: | 9.525 mm |
| Housing Material: | Polymer |
| Brand: | Honeywell |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Output Type: | Digital |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | HAF |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.342157 oz |
HOT
SFM3300-D
Brand:Sensirion

FS1012-1100-NG
Brand:Renesas Electronics
SFM4300-20-O
Brand:Sensirion

TDC-GP21 3K
Brand:ScioSense

HAFBSF0200CAAX5
Brand:Honeywell

FS1027-2001-DL
Brand:Renesas Electronics

LG16-0430D 80 ul/min
Brand:Sensirion

HAFUHT0200L4AXT
Brand:Honeywell

SFM3000-200
Brand:Sensirion

FS1027
Brand:Renesas Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






