Manufacturer No:LG01-2000A005
Manufacturer:Sensirion
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Sensor switch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Liquid Flow Switch and Bubble Detector |
| Sensor Type: | Liquid Flow Switch |
| For Use With: | Liquid |
| Range: | 0 mL/min to 220 mL/min |
| Accuracy: | 10 % |
| Operating Supply Voltage: | 7 V |
| Port Size: | 8.9 mm |
| Housing Material: | Plastic |
| Brand: | Sensirion |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Minimum Operating Temperature: | + 10 C |
| Packaging: | Tray |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Flow Sensors |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 12 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Part # Aliases: | 1-100797-01 |
| Unit Weight: | 1.496004 oz |
HOT
AWM5102VN
Brand:Honeywell

D6F-CABLE3
Brand:Omron Electronics

SLF3S-0600F
Brand:Sensirion

D6F-P0010AM2
Brand:Omron Electronics

AWM3300V
Brand:Honeywell

FS1027
Brand:Renesas Electronics

SLI-0430 Liquid Flow Meter
Brand:Sensirion

AWM43600V-2
Brand:Honeywell

D6F-20A5-000
Brand:Omron Electronics

FS2T.0.1E.025
Brand:Innovative Sensor Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






