Manufacturer No:SLI-2000 Liquid Flow Meter
Manufacturer:Sensirion
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Media Isolated Microfluidic Non-invasive Liquid Flow Meter - 5000 ul/min
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Liquid Flow Meter |
| Sensor Type: | Flow Meter |
| For Use With: | Liquid |
| Range: | 0 uL/min to 5000 uL/min |
| Accuracy: | 5 % |
| Output Voltage: | 0 V to 10 V |
| Operation Mode: | Bidirectional |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | Sensirion |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Minimum Operating Temperature: | + 10 C |
| Output Type: | Analog Digital |
| Packaging: | Bulk |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | SLI |
| other: | 8 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 6 V |
| Supply Voltage - Min: | 4 V |
| Part # Aliases: | SLI-2000 1-100895-01 |
| Unit Weight: | 3.863910 oz |
HOT
AWM92200V
Brand:Honeywell
SFM4300-20-B
Brand:Sensirion

SFC6000D-20SLM
Brand:Sensirion

D6F-50A5-000
Brand:Omron Electronics

FS1025-2001-DL
Brand:Renesas Electronics
SFM4300-50-B
Brand:Sensirion

FS1027-1001-DG
Brand:Renesas Electronics

AWM5101VN
Brand:Honeywell

D6F-CABLE3
Brand:Omron Electronics

D6F-P0010AM2
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






