Manufacturer No:PSR1635-13
Manufacturer:Johnson Electric
Type:Flat Cables
Description:Flat Cables 2.54mm-13 500 FT Roll
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Johnson Electric |
| Product Category: | Flat Cables |
| RoHS: | Details |
| Product: | Ribbon Cable |
| Number of Conductors: | 13 Conductor |
| Conductor Spacing: | 2.54 mm |
| Cable Length: | 500 ft |
| Insulation Material: | Polyester |
| Conductor Material: | Copper |
| Packaging: | Roll |
| Brand: | Parlex |
| Current Rating: | 3 A |
| Pitch: | 2.54 mm |
| Product Type: | Flat Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Part # Aliases: | 1431-BYY0047LN |
| Unit Weight: | 4.409 lbs |
HOT
100057-0118
Brand:Molex / Temp-Flex

09180347001
Brand:HARTING

HF539/14
Brand:3M Electronic Solutions Division

3365/50-100
Brand:3M Electronic Solutions Division

100057-0236
Brand:Molex / Temp-Flex

09180647005
Brand:HARTING

09180207007
Brand:HARTING

100057-0037
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0027
Brand:Molex / Temp-Flex

3517/25-100SF
Brand:3M Electronic Solutions Division
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






