Manufacturer No:100057-0276
Manufacturer:Molex
Type:Flat Cables
Description:Flat Cables 16C RIBBON CABLE PRICED PR FT 1PC/1FT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Flat Cables |
| RoHS: | Details |
| Product: | Ribbon Cable |
| Number of Conductors: | 16 Conductor |
| Wire Gauge - AWG: | 30 AWG |
| Conductor Spacing: | 0.025 in (0.635 mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Color: | Natural |
| Voltage Rating: | 150 V |
| Insulation Material: | Fluorinated Ethylene Propylene (FEP) |
| Stranding: | 7 x 38 |
| Series: | 100057 |
| Packaging: | Spool |
| Brand: | Molex / Temp-Flex |
| Pitch: | 0.025 in |
| Product Type: | Flat Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 0.400395 oz |
HOT
09180107006
Brand:HARTING

100057-0241
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0026
Brand:Molex / Temp-Flex

09180647006
Brand:HARTING

HF625/44-30
Brand:3M Electronic Solutions Division

3365/60-300SF
Brand:3M Electronic Solutions Division

100057-0037
Brand:Molex / Temp-Flex

3365/34300SF
Brand:3M Electronic Solutions Division

09180407007
Brand:HARTING

050R6-152B
Brand:Parlex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






