Manufacturer No:3517/09 (100)
Manufacturer:3M
Type:Flat Cables
Description:Flat Cables .050" 9C SHIELDED BLACK 28AWG STRANDED
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 3M |
| Product Category: | Flat Cables |
| RoHS: | Details |
| Product: | Ribbon Cable |
| Number of Conductors: | 9 Conductor |
| Wire Gauge - AWG: | 28 AWG |
| Conductor Spacing: | 1.27 mm |
| Shielding: | Shielded |
| Color: | Gray |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Cable Length: | 100 ft |
| Insulation Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Stranding: | 7 x 36 |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | 3M Electronic Solutions Division |
| Compliance: | UL |
| Flammability Rating: | N.E.C. 725 CL2 FTI |
| Pitch: | 0.05 in |
| Product Type: | Flat Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Part # Aliases: | 05111152651 80400007615 |
| Unit Weight: | 5.354 lbs |
HOT
050R24-51B
Brand:Parlex

3517/09 (100)
Brand:3M Electronic Solutions Division

100057-0030
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0023
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0232
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0141
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0165
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0026
Brand:Molex / Temp-Flex

1432402
Brand:Phoenix Contact

100057-0025
Brand:Molex / Temp-Flex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






