Manufacturer No:8124/08-100
Manufacturer:3M
Type:Flat Cables
Description:Flat Cables 8 COND .100" 22AWG POWER CBL
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 3M |
| Product Category: | Flat Cables |
| RoHS: | Details |
| Product: | Round to Flat Cable |
| Number of Conductors: | 8 Conductor |
| Wire Gauge - AWG: | 22 AWG |
| Conductor Spacing: | 2.54 mm |
| Shielding: | Unshielded |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Cable Length: | 100 ft |
| Insulation Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Stranding: | 7 x 30 |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Brand: | 3M Electronic Solutions Division |
| Flammability Rating: | UL VW-1 |
| Pitch: | 0.1 in |
| Product Type: | Flat Cables |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Cable |
| Part # Aliases: | 05400745377 80610198006 |
| Unit Weight: | 3.381 lbs |
HOT
3302/09-100
Brand:3M Electronic Solutions Division

09180167006
Brand:HARTING

HF365/37-100
Brand:3M Electronic Solutions Division

63911015521
Brand:Wurth Elektronik

100057-0037
Brand:Molex / Temp-Flex

HF625/44-30
Brand:3M Electronic Solutions Division

9180647001900
Brand:HARTING

1832785-1
Brand:TE Connectivity / AMP

100057-0241
Brand:Molex / Temp-Flex

HF365/14SF-100
Brand:3M Electronic Solutions Division
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






