Manufacturer No:100057-0039
Manufacturer:Molex
Type:Flat Cables
Description:Flat Cables 50C 28AWG FEP RIBBON PRICED PER FT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Flat Cables |
| RoHS: | Details |
| Product: | Ribbon Cable |
| Number of Conductors: | 50 Conductor |
| Wire Gauge - AWG: | 28 AWG |
| Conductor Spacing: | 0.05 in |
| Color: | Blue |
| Cable Length: | 1 ft |
| Insulation Material: | Fluorinated Ethylene Propylene (FEP) |
| Maximum Operating Temperature: | + 200 C |
| Series: | 100057 |
| Packaging: | Spool |
| Brand: | Molex / Temp-Flex |
| Pitch: | 0.05 in |
| Product Type: | Flat Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Part # Aliases: | F2807S-50-050-55 01000570039 |
| Unit Weight: | 1.087814 oz |
HOT
100057-0026
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0118
Brand:Molex / Temp-Flex

HF625/44-30
Brand:3M Electronic Solutions Division

09180097001
Brand:HARTING

100057-0023
Brand:Molex / Temp-Flex

CB-50-30-7/38-025-GR
Brand:Samtec

3517/09 (100)
Brand:3M Electronic Solutions Division

100R8-457B
Brand:Parlex

100057-0273
Brand:Molex / Temp-Flex

3319/34-100
Brand:3M Electronic Solutions Division
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






