Manufacturer No:100061-0079
Manufacturer:Molex
Type:Flat Cables
Description:Flat Cables MED 40AWG 4 WIDE PRICE PER FT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Flat Cables |
| RoHS: | Details |
| Product: | Ribbon Cable |
| Number of Conductors: | 4 Conductor |
| Wire Gauge - AWG: | 40 AWG |
| Conductor Spacing: | 0.15 mm |
| Insulation Material: | Perfluoroalkoxy (PFA) |
| Conductor Material: | Silver Plated Copper |
| Series: | 100061 |
| Packaging: | Spool |
| Brand: | Molex / Temp-Flex |
| Pitch: | 0.15 mm |
| Product Type: | Flat Cables |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 0.029041 oz |
HOT
09180097001
Brand:HARTING

09180647006
Brand:HARTING

8124/12
Brand:3M Electronic Solutions Division

100057-0163
Brand:Molex / Temp-Flex

8125/06-100
Brand:3M Electronic Solutions Division

100057-0227
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0209
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0023
Brand:Molex / Temp-Flex

3659/26-300SF
Brand:3M Electronic Solutions Division

3365A/26
Brand:3M Electronic Solutions Division
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






