Manufacturer No:100057-0101
Manufacturer:Molex
Type:Flat Cables
Description:Flat Cables TYPE: PRICED PER FOOT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Flat Cables |
| RoHS: | Details |
| Product: | Ribbon Cable |
| Number of Conductors: | 20 Conductor |
| Wire Gauge - AWG: | 26 AWG |
| Conductor Spacing: | 1.27 mm |
| Insulation Material: | Fluorinated Ethylene Propylene (FEP) |
| Stranding: | 7 x 34 |
| Series: | 100057 |
| Packaging: | Spool |
| Brand: | Molex / Temp-Flex |
| Pitch: | 1.27 mm |
| Product Type: | Flat Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 0.836698 oz |
HOT
100057-0273
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0021
Brand:Molex / Temp-Flex

3625/24-30M
Brand:3M Electronic Solutions Division

8125/06-100
Brand:3M Electronic Solutions Division

63901415621CAB
Brand:Wurth Elektronik

09180207007
Brand:HARTING

8124/08-100
Brand:3M Electronic Solutions Division

1700/14BA
Brand:3M Electronic Solutions Division

HF365/14SF-100
Brand:3M Electronic Solutions Division

CB-50-30-7/38-025-GR
Brand:Samtec
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






