Manufacturer No:SLP-10.7+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Signal Conditioning
Description:Signal Conditioning Lumped LC Low Pass Filter DC-11 MHz 50ohm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Signal Conditioning |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Signal Conditioning |
| Product: | Low Pass Filters |
| Frequency: | 0 Hz to 11 MHz |
| Frequency Range: | 0 Hz to 11 MHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Termination Style: | SMA |
| Package / Case: | 50.29 mm x 17.02 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Series: | SLP |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Insertion Loss: | 0.75 dB |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Filters |
| Type: | Lumped LC |
HOT
LFCV-2202+
Brand:Mini-Circuits

SCR39XV-140-Y1R6A007JH
Brand:KEMET

LFCV-2002+
Brand:Mini-Circuits

2405080-7
Brand:TE Connectivity / Corcom

50503AC
Brand:Murata Power Solutions

QPQ0978SR
Brand:Qorvo

2432409-4
Brand:TE Connectivity / Corcom

DBTC-12-4L+
Brand:Mini-Circuits

HFCW-1042+
Brand:Mini-Circuits
ZFDC-6-23B-S+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






