Manufacturer No:LFE2-20E-5FN484I
Manufacturer:Lattice
Type:FPGA - Field Programmable Gate Array
Description:FPGA - Field Programmable Gate Array 21K LUTs 331 I/O DSP 1.2V -5 I
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lattice |
| Product Category: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| RoHS: | Details |
| Series: | LFE2-20E |
| Number of Logic Elements: | 21000 LE |
| Adaptive Logic Modules - ALMs: | 10500 ALM |
| Embedded Memory: | 276 kbit |
| Number of I/Os: | 331 I/O |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Data Rate: | 622 Mb/s |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FPBGA-484 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Lattice |
| Distributed RAM: | 42 kbit |
| Embedded Block RAM - EBR: | 276 kbit |
| Height: | 1.65 mm |
| Length: | 23 mm |
| Maximum Operating Frequency: | 311 MHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 2625 LAB |
| Operating Supply Voltage: | 1.2 V |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| other: | 60 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Total Memory: | 318 kbit |
| Width: | 23 mm |
HOT
LCMXO3D-9400HC-6SG72C
Brand:Lattice

XC3S250E-4TQG144I
Brand:Xilinx

ICE5LP2K-SG48ITR
Brand:Lattice

XC3S1600E-4FG400I
Brand:Xilinx

LFXP2-40E-5FN484C
Brand:Lattice

LCMXO1200C-4FTN256I
Brand:Lattice

LFE3-17EA-6MG328C
Brand:Lattice

10AX115H3F34E2LG
Brand:Intel / Altera

LFD2NX-40-7BG256A
Brand:Lattice

iCE40HX8K-CB132
Brand:Lattice
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






