Manufacturer No:XA7A50T-1CPG236Q
Manufacturer:Xilinx
Type:FPGA - Field Programmable Gate Array
Description:FPGA - Field Programmable Gate Array XA7A50T-1CPG236Q
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Xilinx |
| Product Category: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| RoHS: | Details |
| Series: | XA7A50T |
| Number of Logic Elements: | 52160 LE |
| Adaptive Logic Modules - ALMs: | 8150 ALM |
| Embedded Memory: | 2.64 Mbit |
| Number of I/Os: | 106 I/O |
| Supply Voltage - Min: | 950 mV |
| Supply Voltage - Max: | 1.05 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Data Rate: | 6.25 Gb/s |
| Number of Transceivers: | 2 Transceiver |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | CSBGA-236 |
| Brand: | Xilinx |
| Distributed RAM: | 600 kbit |
| Embedded Block RAM - EBR: | 2700 kbit |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 4075 LAB |
| Operating Supply Voltage: | 1 V |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Tradename: | Artix |
| Unit Weight: | 0.078700 oz |
HOT
LFE2-20E-5FN484I
Brand:Lattice

LFCPNX-100-7BBG484I
Brand:Lattice

LCMXO3LF-9400C-5BG256I
Brand:Lattice

LFE3-17EA-6MG328C
Brand:Lattice

XC3S4000-4FGG900C
Brand:Xilinx

ICE5LP2K-SG48ITR
Brand:Lattice

M2GL010-VFG256I
Brand:Microchip Technology

LFD2NX-40-8MG121C
Brand:Lattice

XC7A50T-L2CPG236E
Brand:Xilinx

LIFCL-17-9MG121I
Brand:Lattice
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






