Manufacturer No:MB85RC512TPNF-G-JNE1
Manufacturer:Fujitsu Semiconductor
Type:FRAM
Description:F-RAM 512kbit FRAM I2C 1.7V 3.6V - SOP8 Tube
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Fujitsu Semiconductor |
| Product Category: | F-RAM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOP-8 |
| Memory Size: | 512 kbit |
| Interface Type: | I2C |
| Organization: | 64 k x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Fujitsu Semiconductor |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 1.7 V to 3.6 V |
| Product Type: | FRAM |
| other: | 95 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.002116 oz |
HOT
FM25V10-DG
Brand:Infineon Technologies

FM24V02A-G
Brand:Infineon Technologies

MB85RC16VPNF-G-JNN1ERE1
Brand:Fujitsu Semiconductor

MB85RC16PNF-G-JNERE1
Brand:Fujitsu Semiconductor
CY15B104QN-50SXI
Brand:Infineon Technologies

MB85RS64VYPN-G-AMEWE1
Brand:Fujitsu Semiconductor

MB85RC256VPNF-G-JNE1
Brand:Fujitsu Semiconductor

MB85RC64VPNF-G-JNERE1
Brand:Fujitsu Semiconductor

FM25V20A-G
Brand:Infineon Technologies

CY15V108QI-20LPXI
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






